open source web page creator

AKTUALNOŚCI

Jakie wymiary mają nagrobki pojedyncze?

Przede wszystkim zależne jest to od miejsca montażu pomnika. Nagrobki są montowane na Cmentarzach Komunalnych lub Parafialnych co wiąże się z innymi wymogami. Bardzo często zarządcy Cmentarzy Komunalnych narzucają konkretne wymogi co do wymiarów, najczęściej nagrobek taki nie może przekraczać w podstawie 90×190, a my jako Wykonawcy niezależnie od woli klienta musimy trzymać się tych wymiarów. W przypadku montażu nagrobka na Cmentarzu Parafialnym gdzie najczęściej zarządcą Cmentarza jest Ksiądz wymiary nagrobka są do uzgodnienia oczywiście w granicach rozsądku, jednak bardzo często zarządca nie ma nic przeciwko, aby pomnik pojedynczy był większy np. 100×200.

Czy można wykonać dowolne wykończenie wokół pomnika?

Oczywiście można, jednak to również zależne jest od wymogów i zarządców Cmentarzy. Jeśli już jest taka możliwość to do wykończenia terenu można zastosować: płyty granitowe płomieniowane, płyty granitowe surowe, kostkę granitową lub betonową.

Czy wykonamy każdy projekt nagrobka?

Wykonamy każdy projekt nagrobka. Posiadamy swoją bazę wzorów pomników, swoje własne projekty. Możemy również wykonać pomnik „upatrzony” na cmentarzu. Jesteśmy otwarci na sugestie klientów, na tworzenie indywidualnych projektów.

Rodzaje pomników:

Nagrobki pojedyncze to nagrobki, które montowane są na mogile ziemnej (pojedynczej lub podwójnej na głębokość), standardowy wymiar nagrobka pojedynczego przy posadzce to 90*190 cm.

Nagrobki podwójne to nagrobki, które montowane są na mogile ziemnej, standardowy wymiar nagrobka podwójnego przy posadzce to 170*190 cm. Oferujemy też tzw. półtoraki, są to nagrobki o wymiarach posadzki 130*190 cm, .

Grobowce to pomniki montowane na piwnicach murowanych, bądź z prefabrykatów, standardowy wymiar nagrobka przy posadzce to 115*245 cm.

Istnieje możliwość ubezpieczenia zamówionych u nas pomników.


Adres

Zakład Kamieniarski Mandyna
Młyńska 24c
48-200 Prudnik

Kontakt

Email: mandyna@nagrobki.eu
Telefon: + 48 792 36 39 42